televiziune



2015 dublaj desene animate, rol secundar: Molio Jr. în Pantaloni Intergalactici (Nickelodeon)
2014-2015 dublaj desene animate, rol principal: Cole în Ninjago (Nickelodeon)
2014 dublaj desene animate, rol secundar: Threepio în Războiul Stelelor (Nickelodeon)
2014 dublaj desene animate, rol secundar: Bolin în Avatar (Nickelodeon)
2014 dublaj desene animate, rol principal: Stinghy în Lazy Town (Nickelodeon)
2013 dublaj desene animate, rol principal: Jinu în Z Squad (Nickelodeon)
2013 dublaj desene animate, rol secundar: Peter în Earthworm Jim (Nickelodeon)
2012-2015 dublaj desene animate, rol principal: Michelangelo în Ţestoasele Ninja (Nickelodeon)
2012 dublaj desene animate, rol secundar: Ray în Beyblade V Force (Nickelodeon)
2012 dublaj desene animate, rol secundar: Andy în How to Rock (Nickelodeon)
2011-2012 dublaj film serial, rol secundar: Anubias în Luptătorii Bakugan (Nickelodeon)
2011-2012 dublaj film serial, rol secundar: Alfie în Anubis (Nickelodeon)
2011-2012 dublaj desene animate, rol secundar: Povestitorul, Osamu şi Masamune în Beyblade (Cartoon Network)
2011-2013 dublaj desene animate, rol principal: Sky în Winx (Cartoon Network)
2011-2013 dublaj film serial, rol secundar: Antonio în Power Rangers Samurai (Disney Channel)
2011 dublaj desene animate, rol secundar: Rotor în Hero Factory (Nickelodeon)
2011 dublaj desene animate, rol secundar: Julian în Olivia (Nickelodeon)
2010-2014 dublaj desene animate, rol secundar: Crocker în Fairly Odd Parents (Nickelodeon)
2010-2013 dublaj film serial, rol principal: André Jackson Harris în Victorious (Nickelodeon)
2010-2014 dublaj desene animate, rol secundar: Benny şi Marele Pui în Dora descoperă lumea (Nickelodeon)
2009-2011 dublaj film serial, rol principal: Nick în Jonas (Disney Channel)
2009-2010 dublaj film serial, rol principal: Nico Harris în Sony with a Chance (Disney Channel)
2009 dublaj film serial, rol principal: Jerry în Wizards of Waverly Place (Disney Channel)
2009 dublaj desene animate, rol secundar: Jacobo în The Replacements (Jetix)
2009 dublaj desene animate, rol principal: James, Newton în Pokemon The Movie (Jetix)
2008-2011 dublaj desene animate, rol principal: James în Pokemon (Jetix, Disney Channel)
2008-2009 dublaj desene animate, rol principal: Danny în Monster Buster Club (Jetix)
2008 dublaj film serial, rol principal: Nate în Camp Rock (Jetix)
2008 rol episodic în Fetele Marinarului - serial tv, regia Vali Hotea (Antena 1)
2008 dublaj desene animate, rol principal: Prowl; rol secundar: Lugnut în Transformers (Jetix)
2008 dublaj film serial, rol secundar: Zeke în High School Musical (Jetix)
2008-2015 dublaj roluri episodice: Marvin and Marvin, Kung Fu Panda, Hannah Montana, Lazy Town, Super Ninja, Naruto, Galactik Football, World of Quest, Kid vs. Kat, The Replacements, Sweet Life, American Dragon, Aaron Stone, High School Musical, Dora descoperă lumea, Jimmy Neutron, Fairly Odd Parents, H2O, Unfabulous, The Troop, Team Umizoomi, Handy Manny, Power Rangers Samurai, Beyblade, Winx, Bubble Guppies, Transformers Prime, Sper Ninja, Bakugan, Monster High, How to Rock, Robot şi monstru, Bubble Guppies, Rabidds, Monster High, Familia Hathway și casa bântuită, Ninjago, Pantaloni Intergalactici, Kung Fu Panda, Julius Jr, SpongeBob (Jetix, Disney Channel, Nickelodeon, Cartoon Network, PRO TV)
2006 rol episodic în Vocea Inimii - serial tv, regia Doina Zotinca, Mihai Bauman (Antena 1)
2002 rol principal videoclip Mtv, regia Cristi Nemescu
- spoturi publicitare: DigiTv, Sanlacta, Cosmote

teatru


2015 rol principal: Voinicul în Talk to the Bomb de Rucsandra Pop, regia Lala Mișosniky (Godot Cafe-Teatru)
2013-2014 rol secundar: Profesorul X și Ilici în Stand up, pls! de Silviana Visan, regia Vera Ion (Teatrul Act)
2009-2011 rol secundar: Ostaș 4, Drac 4, Înger 2, Țăran 4 în Ivan Turbincă după Ion Creangă, regia Ion Sapdaru, coregrafia Victoria Bucun (Teatrul Național IL Caragiale)
2007-2009 regizor, rol principal: Trei în În așteptare - spectacol de teatru-dans, direcția de scenă Dan Lupu, textul și coregrafia creație colectivă (Teatrul Notarra, Club Fabrica)
2008-2009 rol principal: El în Așchii - spectacol de teatru-dans, regia și coregrafia Lorette Enache (Teatrul Arca)
2007 rol principal: Muncitorul în Borders - spectacol de dans, coregrafia Sandra Mavhima
2006 rol secundar: Tuzenbah în Trei surori, AP Cehov, regia Șerban Puiu (Studioul Casandra)
2006 rol principal: Roger în Cele două orfeline - muzical, E Mirea și H Mălineanu după Adolphe Philippe D'Ennery și Eugene Cormon, regia George Ivașcu (Studioul Casandra)
2005-2006 rol principal: Choubert în Vor mai înflori florile-n noroi? - spectacol de teatru-dans după Victimele datoriei, Eugen Ionescu, direcția de scenă Lorette Enache (Studioul Casandra)
2005 rol secundar: Hangiul, Marchizul în Don Quijote - spectacol de teatru-dans, regia și coregrafia Lorette Enache
2003-2006 figurație specială în Nebunia Regelui George, Allan Benett, regia Petre Bokor (Teatrul LS Bulandra)
2002-2006 roluri UNATC: Alexandru Andronic din Ultima Oră, Mihail Sebastian
Richard din Tinerețe bat-o vina, Eugene O'Neill
Irv din În așteptarea lui Lefty, Clifford Odets
Luca din Domnișoara Nastasia, GM Zamfirescu
Epihodov din Livada de vișini, AP Cehov
Piscik din Livada de vișini, AP Cehov
Lysandru din Visul unei nopți de vară, William Shakespeare
Orgon din Tartuffe, Moliere
Hamlet din Hamlet, William Shakespeare
Baftanjoglu din Răceala, Marin Sorescu 

Dima din Gărgărița, Vassily Sigarev
Tuzenbah din Trei surori, AP Cehov
Geoffry din Gustul mierii, Shelagh Delaney, regia Diana Lupescu
Pantalone din Ghimpii Rosaurei după un scenariu de Commedia dell' arte, regia Diana Lupescu

film


2014 rol secundar: Cristian in Uniti, salvam! - scurt-metraj, regia Iben Ravn (Danish Film Institute)
2008 rol secundar: Dragos in Sfarsitul verii - scurt-metraj (19'), regia Eliza Zdru (Universitatea Media)
2008 rol secundar: Ducele Saxon in The Germans - documentar ZDF, regia Christian Twente (Castel Film)
2006 rol secundar: Vagabondul in Pe pod - scurt-matraj, regia Mariana Berechet (Universitatea Hyperion)
2006 rol principal: Narcis in Eu si Narcis - scurt-metraj (7'), regia Corina Craja (Universitatea Media)
2006 rol secundar: Pestele in Trezirea - scurt-metraj (7'). regia Mihai Stanescu (UNATC)
2005 rol principal: Detectivul in Pacienta - scurt-metraj (10'), regia Raluca Jurcovan (Universitatea Media)
2005 rol secundar: Bogdan in Despartire - scurt-metraj (14'), regia Catrinel Danaiata (UNATC)
2005 rol episodic: Dan in Casting Popescu - mediu-metraj (39'), regia Gheorghe Preda (UNATC)

evenimente


2009, 2010 Prezentatorul Galei de Inchidere a Festivalului International de Film de la Iasi (Cinema Victoria, Iasi)
2009 Procesul RoLiteratura.ro - spectacol lectura, regia Luminita Anton (Club A)
2008 Lansarea Fiat500 in Romania (Funky Business)
2007 MC Coca Cola - Fit for the Future (V+O Comunication Romania)
2007 Sampling Bucharest - zilele Bucurestiului la Viena, regia Luminita Anton
2007 MC Bergenbeer - Ziua barbatului (Kick-off Production)
2005 Eveniment Publicitar Coty, coregrafia Mihai Mihalcea (Teatrul Odeon)
2002 colaborare pentru spectacolul America Alive, regia Alexa Visarion, coregrafia Liliana Iorgulescu, Roxana Colceag (Teatrul National IL Caragiale)

work-shop


2010-2011 Bucuresti, MNAC: Scrie despre tine - workshop de playwrighting - Vera Ion, Sorin Poama, David Schwartz
2010 Bucuresti, UNESCO Chair ITI: Masterclass de Teatru si Cultura Japoneza - Juro Zenciku (Noh si Kyogen); Sanae Kagaya, Yuko Ashikawa (Expresie corporala - Butoh); Fujisaburo Fujima, Fujiake Fujima (Kabuki, Buyo); Corneliu Dumitriu (Curs de Istorie a Teatrului Japonez)
2010 Bucuresti, Cafe Deco: Workshop SAF (Studioul Actorului de Film) - Dan Nutu, Corneliu Porumboiu
2007 Mangalia, Gala Tanarului Actor HOP: Atelier de miscare scenica - Florin Fieroiu
2006 Bucuresti, Teatrul Metropolis: Avangarda in teatru - David Esrig
2003 Bucuresti, Teatrul Foarte Mic: Improvizatie si miscare scenica - Steven Berkoff
2002 Iasi: Improvizatie scenica - Ion Sapdaru

aptitudini


dans (contemporan, clasic, de societate, medieval, de caracter, improvizatie pe orice tema muzicala), scrima, lupte scenice, alpinism, bicicleta, role, patinaj, inot, cunostinte de baza PC, etc..

festivaluri


2009 Festivalul de Teatru 'Fara Bariere' Satu Mare, Romania cu Domnul din Doar cinci minute, directia de scena Lorette Enache
2009 Festivalul de Teatru Underground Arad, Romania cu Trei din In asteptare
2008, 2009 Festivalul de Teatru 'Fara Bariere' Satu Mare, Romania cu El din Aschii
2007 Gala Tanarului Actor HOP Mangalia, Romania cu Trei din In asteptare
2007 Festivalul International de Teatru Universitar Casablanca. Maroc cu Trei din In asteptare
2006 Gala Tanarului Actor HOP Mangalia, Romania cu Choubert din Vor mai inflori florile in noroi?
2006 Festivalul Medieval Cetati Transilvanene Sibiu, Romania cu Hangiul din Don Quijote
2006 Ziua Internationala a Dansului - Centrul National al Dansului Bucuresti, Romania cu Choubert din Vor mai inflori florile-n noroi?
2006 ActFestival Bilbao, Spania cu Choubert din Vor mai inflori florile-n noroi?
2006 Studentfest Timisoara, Romania cu Trei din De multe ori acelasi lucru, coregrafia Lorette Enache
2005 Studentfest Timisoara, Romania cu Politistul din Vor mai inflori florile in noroi?
2002 Lyceum Botosani, Romania cu Ivan Vasilevici din Cererea in casatorie, regia Mihai Dontu

premii


2007 Premiul pentru cel mai bun spectacol la sectiunea grup a Galei Tanarului Actor HOP Mangalia, Romania cu spectacolul In asteptare, regia Dan Lupu
2007 Premiul pentru cea mai buna coregrafie la Festivalul International de Teatru Universitar Casablanca, Maroc cu spectacolul In asteptare, regia Dan Lupu
2006 Premiul pentru cel mai bun spectacol la Gala Absolventilor UNATC - Casandra cu spectacolul Cele doua orfeline, regia George Ivascu
2002 Premiul pentru interpretare masculina la Festivalul Lyceum Botosani, Romania, cu Ivan Vasilevici din Cererea in casatorie, AP Cehov, regia Mihai Dontu

fotografii